اطلاعیه

اطلاعیه شماره 8: جدول زمان‌بندی و نحوه برگزاری آزمون‌های تخصصی هفتمین آزمون استخدام بخش خصوصی اعلام شد


به اطلاع کلیه داوطلبان هفتمین آزمون استخدام بخش خصوصی می‌رساند، آزمون‌های تخصصی طبق برنامه زمان‌بندی زیر برگزار خواهد شد.


داوطلبان در روز و ساعت اعلام شده بایستی پس از ورود به سایت آزمون، وارد قسمت "آزمون‌های تخصصی" شده و نسبت به انجام آزمون‌های تخصصی اقدام کنند. لازم به ذکر است، در آزمون استخدام بخش خصوصی، کارت ورود به جلسه برای داوطلبان صادر نمی‌شود.


ساعت شروع آزمون‌های تخصصی ساعت 9 الی 10 صبح است و قبل و پس از ساعت قید شده امکان انجام آزمون‌های تخصصی برای داوطلبان نخواهد بود و داوطلبان بایستی در این بازه زمانی نسبت به شروع آزمون خود اقدام کنند.


برگزاری آزمون‌های تخصصی به صورت اینترنتی بوده و داوطلبان می‌توانند علاوه بر استفاده از لپ‌تاپ و رایانه شخصی، از طریق تلفن همراه نیز آزمون خود را انجام دهند.


در زمان برگزاری آزمون‌های تخصصی (از تاریخ 27 شهریور تا 8 مهر) امکان ثبت سوابق، بارگذاری مدارک و انجام آزمون‌های شخصیت‌شناسی از صفحه کاربری داوطلبان حذف خواهد شد و بعد از این بازه زمانی در دسترس داوطلبان قرار خواهد گرفت.


توجه: تمامی سؤالات آزمون دارای نمره منفی هستند. به این صورت که به ازای هر سه پاسخ غلط، یک پاسخ صحیح شما حذف خواهد شد.


شرط اصلی شرکت در آزمون‌های تخصصی، انتخاب مشاغل و شایستگی‌های شغلی است و داوطلبانی که نسبت به این موضوع اقدام نموده‌اند، امکان انجام آزمون را داشته و سایر داوطلبان فقط می‌توانند در آزمون‌های شخصیت‌شناسی شرکت نموده و طبق برنامه زمان‌بندی نسبت به دریافت نتایج آزمون خود در قالب  یک فایل پی دی اف به نام "کتاب کارنامه راهنمای شغلی" اقدام کنند.


در ادامه، فرآیند شرکت در آزمون به‌صورت مرحله‌به‌مرحله توضیح داده شده است: 

1- پس از ورود به صفحه اصلی سایت آزمون به نشانی www. inre. ir مطابق شکل زیر، ابتدا از قسمت بالای صفحه بر روی دکمه "آزمون‌های تخصصی" کلیک نمایید. (این دکمه در ایام آزمون فعال خواهد شد لذا نگران عدم وجود این دکمه در زمان انتشار اطلاعیه نباشید.)

2- پس از ورود به صفحه آزمون‌های تخصصی و وارد کردن کد ملی و رمز عبور، بر روی دکمه "ورود" کلیک نمایید؛ همچنین در صورتی که رمز عبور خود را فراموش کرده‌اید، می‌توانید بر روی دکمه "ورود با شماره موبایل" کلیک کرده و شماره همراهی که با آن ثبت نام نمودید را وارد کرده و بر روی دکمه "ارسال کد" کلیک کنید و کد دریافت شده را ثبت نموده و بر روی دکمه "ورود به آزمون" کلیک نمایید.

3- تمامی قوانین و مقررات را به دقت مطالعه و در صورت موافقت گزینه «متن بالا را خوانده و قبول دارم» را انتخاب کنید.

4- سپس بر روی دکمه "شروع آزمون" کلیک نمایید.

5- طبق تصویر زیر، لیست دفترچه‌های (شایستگی‌های شغلی) شما قابل مشاهده است؛ در این بخش نام دفترچه، تعداد سوالات هر دفترچه، مدت زمان کلی آزمون، مدت زمان پاسخگویی به سوالات هر دفترچه و وضعیت هر دفترچه مشخص شده است.

6- در این قسمت در صورت آمادگی، از اولین شایستگی که از شایستگی‌های الزامی شما است بر روی دکمه "شروع دفترچه" کلیک کرده و شروع به پاسخ‌دهی به آن شایستگی نمایید.

7. از هنگام کلیک بر کلید "شروع دفترچه"، زمان‌سنج شروع به فعالیت می‌کند و آزمون آغاز می‌شود.

8. در این مرحله، بدون اتلاف وقت، می‌بایست به سوالات پاسخ دهید.


-  سوالات را به ترتیب پاسخ داده و بر روی دکمه "بعدی" کلیک کرده و به سوال بعدی منتقل شوید؛ همچنین از لیست سوالات فوق می‌توانید با کلیک بر روی شماره سوال، به سوال مربوطه منتقل شوید و با کلیک بر روی دکمه "قبلی" به سوال قبلی بازگردید.

- در صورتی که در هر مرحله از پاسخگویی به سوالات شایستگی بر روی دکمه پایان کلیک نمایید و یا در آخرین سوال بر روی دکمه بعدی کلیک کنید، پیامی در صفحه ظاهر شده که به شما تعداد سوالات پاسخ داده شده و همچنین زمان باقیمانده از آن شایستگی را نمایش می‌دهد و شما در صورت تمایل می‌توانید به پاسخگویی به سوالات باقیمانده ادامه داده و یا با کلیک بر روی دکمه "پایان دفترچه" به صفحه لیست شایستگی‌ها منتقل شده و دفترچه بعدی را شروع کنید.


- در صورتی که زمان آن شایستگی باقیمانده باشد مجددا می‌توانید وارد شایستگی شده و به سوالات باقیمانده پاسخ دهید؛ توجه فرمایید که با شروع هر دفترچه، زمان در حال کسر بوده و با خروج از آن، زمان برای شما حفظ نخواهد شد و پایان خواهد یافت. 

- توجه کنید که بعد از پایان زمان دفترچه، امکان ویرایش پاسخ‌ها وجود نخواهد داشت.



جهت جلوگیری از بروز هرگونه مشکل حتما نکات زیر را رعایت کنید:

 در طول مدت آزمون به دور از هرگونه استرس، به زمان باقیمانده کلی آزمون و هر شایستگی توجه فرمایید.

 جهت شرکت در آزمون اینترنتی حتما از آخرین نسخه یکی از مرورگرهای گوگل کروم (Google Chrome) و یا فایرفاکس (Firefox) استفاده کنید.

 در طی مراحل آزمون از کلیک بر روی دکمه Back مرورگر، Refresh صفحه و فشردن دکمه F5 و بازکردن بیش از یک صفحه مرورگر بر روی رایانه خود جدا خودداری نمایید.


همچنین جهت دریافت دفترچه راهنمای آزمون‌های تخصصی بر روی دکمه زیر کلیلک کنید:



تاریخ انتشار :1402/6/20 - 7:16لینک