سوالات متداول

ثبت نام این آزمون از 10 تیر آغاز شده و تا تاریخ 1402/04/31 تمدید گردیده است..

تمامی افراد جویای‌کار، دانشجویان، فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها و شاغلانی که به دنبال فرصت شغلی بهتری هستند، مخاطب آزمون استخدام بخش خصوصی می‌باشند و می‌توانند با شرکت در این آزمون، از مزایای آن بهره‌مند شوند.

از آنجایی که برای شرکت‌های خصوصی و دانش‌بنیان پیشرو و موفق، شاخص انتخاب، ‌توانایی افراد‌ است، فرآیند ارزیابی در آزمون استخدام بخش خصوصی بر مبنای ‌مهارت‌های شغلی‌ استوار شده است. بنابراین ثبت نام در این آزمون برای تمامی سنین و با هر مدرک تحصیلی و در هر مقطع تحصیلی بلامانع است. اما فرصت جذب و استخدام صرفا برای افراد بالای ۱۵ سال خواهد بود و افرادی که با سن کمتر در این آزمون شرکت ‌کرده‌اند صرفا می‌توانند با دریافت کتاب اختصاصی الکترونیکی راهنمای شغلی و آموزشی این آزمون، به نقاط قوت و ضعف خود پی‌برده و در جهت تقویت یا رفع آن‌ها اقدام کنند.

خیر؛ ثبت نام در آزمون استخدام بخش خصوصی نیازمند ارائه گواهی‌های خاص، نظیر ارائه گواهی عدم سوء پیشینه و... نمی‌باشد لکن ارسال مدارک و سوابق تحصیلی و کاری در صورت درخواست شرکت متقاضی از برگزیده آزمون ضروری است.

ثبت نام بصورت اینترنتی و در ۴ مرحله از طریق به نشانی www.inre.ir انجام می‌شود. هر فرد در این مراحل باید ثبت اطلاعات اولیه، انتخاب دسته شغلی، تایید اطلاعات، دریافت کد پیگیری و دریافت کارت ثبت نام را پس از مطالعه کامل دفترچه راهنمای آزمون انجام دهد.

شرکت‌های خصوصی و دانش‌بنیان پیشرو و موفق، همواره به دنبال افزایش سود اقتصادی حاصل از رشد بهره‌وری سرمایه انسانی خود هستند و این مهم فقط از طریق ‌شایسته‌سالاری‌ محقق می‌شود، نه با جذب آشنایان و ‌پارتی‌بازی‌؛ از همین رو طبیعی است، شرکت‌هایی که در هرچه بهتر برگزار شدن این آزمون مشارکت می‌نمایند، این فرصت را جهت شناسایی و جذب افراد مستعد از دست نخواهند داد. بر این اساس ملاک پذیرش داوطلبان تنها شایستگی شغلی و دانش عمومی آنها است.

بله؛ با توجه به امکان جذب مشمولان خدمت سربازی توسط شرکت‌های دانش‌بنیان و حتی امکان امریه گرفتن اشخاص در برخی از شرکت‌های بخش خصوصی، مشمولان محترم نیز می‌توانند در آزمون استخدام بخش خصوصی شرکت کنند. از سوی دیگر برای افرادی که در ماه‌های انتهایی خدمت خود به سر می‌برند نیز مانعی برای شرکت در آزمون و بهره‌مند شدن از فرصت‌های استخدام وجود ندارد.

خیر؛ کارت اعتباری بر اساس نرخ مصوب برای یک دسته شغلی (با امکان انتخاب حداکثر 4 شغل در آن دسته) 1/670/000 ریال و برای افزودن دسته شغلی دوم (مجموعا با امکان انتخاب حداکثر 8 شغل) 300/000 ریال می‌باشد لذا داوطلبان محترم تا انتهای مراحل آزمون نیازمند پرداخت هیچ وجه دیگری تحت عناوینی مانند هزینه معرفی، هزینه مصاحبه و غیره نخواهند بود.

آزمون استخدام بخش خصوصی در دو مرحله برگزار می‌شود، مرحله‌ی اول آن به صورت اینترنتی شامل آزمون‌های شخصیت‌شناسی، دانش و مهارت‌‌های عمومی و تخصصی هر شغل از طریق پاسخگویی به سوالات چند گزینه‌ای و مرحله‌ دوم آن در قالب مصاحبه حضوری با شرکت‌ها برگزار خواهد شد.

در مرحله اینترنتی ابعاد شخصیتی افراد به همراه شایستگی‌های شغلی تخصصی انتخاب شده داوطلبان مورد سنجش قرار خواهد گرفت. مرحله دوم آزمون با مشارکت شرکت‌ها و سازمان‌های متقاضی نیروی کار معرفی شده در دفترچه راهنمای ثبت نام به انجام می‌رسد و شایستگی‌های شغلی اظهارشده توسط داوطلبان در مرحله اینترنتی و سایر مهارت‌های مورد نیاز برای شغل مذکور توسط شرکت‌ها مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

داوطلبان عزیز می‌بایست از طریق پست الکترونیکی info@inre.ir جهت مکاتبه با دبیرخانه اقدام کنند.

شماره‌ای است که پس از واریز وجه ثبت نام توسط سایت آزمون ارائه می‌شود، با توجه به اين‌که ارائه اين شماره در پیگیری‌های احتمالی بعدی الزامی است، نگهداری این شماره تا پایان فرآیندهای آزمون الزامی می‌باشد.

داوطلب می‌بایست مشخصات خود را با دقت کامل و مطابق دفترچه راهنمای آزمون استخدام بخش خصوصی وارد کند، چرا که بعد از انجام مراحل ثبت نام امکان ویرایش مشخصات و دسته شغلی میسر نخواهد بود. لذا خواهشمند است تا هنگام ثبت اطلاعات خود، نهایت دقت را به کار ببرید.

داوطلبان می‌بایست جهت مشاهده جدول زمان‌بندی دقیق، به دفترچه راهنمای قرار داده شده در سایت در قسمت «دفترچه راهنمای ثبت نام» مراجعه فرمایند همچنین داوطلبان بایستی آخرین اطلاعیه‌ها را از بخش اطلاعیه پیگیری نمایند.

مراحل ثبت نام، تکمیل ثبت نام و آزمون‌های شخصیت‌شناسی با رایانه و تلفن همراه قابل انجام است ولی آزمون‌های تخصصی صرفاً از طریق رایانه قابل انجام است.

آزمون استخدام بخش خصوصی تنها با 3 شماره 50002402 و 30004537 و 09981801962 اقدام به ارسال پیامک می‌کند و کلیه لینک‌های ارسالی از این طریق امن است.