آزمون استخدام بخش خصوصی شرکت‌های صنعتی، تجاری و فناور


خبر

نگاهی بر کارنامه راهنمای شغلی چهارمین آزمون استخدام بخش خصوصی

با توجه به پرسش برخی از داوطلبان مبنی بر اطلاعات داده شده در کارنامه راهنمای شغلی، در ادامه این خبر، نکات لازم برای بخش‌های مختلف کتاب کارنامه راهنمای شغلی را شرح می‌دهیم.

 

کاربرد کارنامه راهنمای شغلی چیست؟

کتاب کارنامه راهنمای شغلی داوطلبان دارای اعلام نتایج آزمون‌های تخصصی (شایستگی‌ها) و آزمون‌های شخصیت شناسی داوطلبان اعم از MBTI، DISC، NEO، MNM و هوش هیجانی Bar-On است.

این راهنمای شغلی که در اختیار تمامی داوطلبان چهارمین آزمون استخدام بخش خصوصی قرار گرفته است، علاوه بر ارائه نتایج ارزیابی شایستگی‌های شغلی مختلف در شغل‌های انتخابی داوطلب، محتوای مناسبی جهت ارزیابی جنبه‌های مختلف شخصیتی، راهنمایی مناسب برای یافتن شغل منطبق با شخصیت، علاقه‌مندی‌ها و توانایی‌های هر فرد را دارا می‌باشد.

 

آزمون‌های شخصیت‌شناسی چه کمکی در روند معرفی می‌کند؟

آزمون‌های شخصیت‌شناسی علاوه بر اینکه به داوطلبان نگاه ویژه‌ای در خصوص شناخت شخصیت خود می‌دهد، توانایی مقایسه داوطلبان در جامعه آماری کل آزمون را فراهم می‌کند.

این آزمون‌های شخصیت شناسایی مبنای اولیه شناخت شرکت‌ها از شخصیت داوطلب در صورت تایید رزومه‌ است.

  

لازم به تاکید است که اگر داوطلبی چند مردودی در کارنامه‌اش داشته باشد رد نمی‌شود. همه رزومه‌ها در دسترس شرکت‌ها برای معرفی قرار می‌گیرند. اما لازم به تاکید است که اولویت معرفی در هر شایستگی، با داوطلبانی است که سطح بالاتری در آن شایستگی داشته باشند.

انتخاب رزومه‌ها برای شرکت‌ها بر اساس شایستگی مدنظر آن‌هاست.

 

همچنین داوطلبان در بخش اول کارنامه راهنمای شغلی که شامل نتایج آزمون و سنجش شایستگی‌های شغلی داوطلبان است، می‌توانند جایگاه خودشان را در هر شایستگی بین کل داوطلبان بسنجند. این جایگاه با توجه به درصد پاسخ‎‌های صحیح‌شان در هر شایستگی مشخص شده است. زیر هر شایستگی، تعداد داوطلبانی که بالاتر از سطح داوطلب هستند نوشته شده و لازم به تاکید است که این تعداد در هر شایستگی متفاوت است.

این شایستگی‌ها مبنای اصلی شرکت‌ها برای دعوت به مصاحبه هستند. با این وجود داوطلبانی که نتیجه مطلوبی از آزمون کسب نکرده‌اند نیز شانس استخدام را در اولویت‌های بعدی دارند.


از چه زمانی معرفی‌ها آغاز می‌شود؟

فرآیند معرفی به شرکت‌ها از دی ماه آغاز می‌گردد. رزومه و مدارک به همراه کارنامه راهنمای شغلی در دسترس شرکت‌ها قرار می‌گیرد و شرکت‌ها با توجه به ظرفیت و مشاغل مورد نیاز خود اقدام به شروع فرآیند مصاحبه و استخدام می‌کنند.

لازم به ذکر است که رزومه‌های داوطلبان تا شروع فرآیند آزمون پنجم برای شرکت‌ها قابل مشاهده است.

 

داوطلبان در صورتی که پرسش و یا مشکلی در روند دریافت کارنامه راهنمای شغلی خود داشتند به دبیرخانه آزمون استخدام بخش خصوصی از طریق ایمیل به آدرس info@inre.ir و یا از طریق صفحات مجازی آزمون اطلاع دهند.

تاریخ انتشار :1399/9/23 - 7:16لینک


ثبت نام آزمون 1400

جهت ثبت‌ نام در پنجمین آزمون استخدام بخش خصوصی و یا مشاهده دفترچه راهنمای ثبت نام از طریق ذیل اقدام نمائید.