آزمون استخدام بخش خصوصی شرکت‌های صنعتی، تجاری و فناور


اطلاعیه
اطلاعیه شماره ۹: زمان و نحوه برگزاری چهارمین آزمون استخدام بخش خصوصی اعلام شد

بدین‌وسیله به اطلاع داوطلبان می‌رساند، تاریخ برگزاری آزمون‌های تخصصی در ۹ دسته شغلی، منتشر شد.

لازم به تاکید است، آزمون‌های تخصصی کاملا اینترنتی برگزار می‌شوند و هیچ آزمونی حضوری برگزار نمی‌گردد؛ همچنین «آزمون‌های تخصصی چهارمین آزمون استخدام بخش خصوصی» هیچ‌گونه تداخل زمانی با دیگر آزمون‌های کشوری ندارد.


برای موفقیت بیشتر و راحتی حال داوطلبانی که در دو دسته شغلی شرکت کرده‌اند، آزمون اینترنتی دسته‌های شغلی تفکیک شده‌اند و هر دسته شغلی در روزی مجزا برگزار می‌شود. اولین آزمون تخصصی با دسته شغلی «بازاریابی و فروش» در روز دوشنبه ۷ مهرماه برگزار می‌شود.


داوطلبان در روز و ساعت اعلام شده می‌توانند به صفحه کاربری خود وارد شده و در قسمت «آزمون‌ها» نسبت به انجام آزمون‌های خود اقدام کنند.

زمان برگزاری آزمون اینترنتی ۹ دسته شغلی به شرح زیر است:

لازم به ذکر است زمان اعلام شده قطعی بوده و قابل تغییر نیست.

داوطلبان جهت انجام آزمون اینترنتی می‌بایست روز برگزاری آزمون، در بازه زمانی ساعت ۹ الی ۱۰ صبح وارد صفحه کاربری خود شده و نسبت به شروع آزمون خود اقدام نمایند. داوطلبان توجه داشته باشند در صورتی که در ساعتی غیر از بازه زمانی ذکر شده وارد صفحه کاربری خود شوند امکان شروع و انجام آزمون اینترنتی وجود ندارد.


مدت زمان انجام آزمون با توجه به شایستگی‌های شغلی اجباری و انتخابی برای داوطلبان، متغیر است و این زمان برای هر داوطلب متفاوت خواهد بود.

با توجه به اخبار و اطلاعیه‌های پیشین، سنجش و ارزیابی داوطلبان در چهارمین آزمون استخدام بخش خصوصی بر اساس مشاغل و شایستگی‌های شغلی است و سوالات آزمون اینترنتی هر داوطلب از شایستگی‌های شغلی الزامی و سایر شایستگی‌های شغلی انتخابی توسط داوطلب طراحی شده است.


لازم به ذکر است داوطلبان می‌توانند با در اختیار داشتن یک دستگاه رایانه متصل به اینترنت با سرعت مناسب، می توانند از هر مکانی نسبت به انجام آزمون خود اقدام نمایند. همچنین تاکید می‌شود که جهت جلوگیری از بروز مشکلات احتمالی، داوطلبان از انجام آزمون از طریق دستگاه‌های تلفن همراه جدا خودداری نمایند.


بر اساس اطلاعیه شماره 5و اطلاعیه شماره 8 که پیش از این منتشر شده است، منبعی از طرف دبیرخانه آزمون معرفی نمی‌شود و صرفا سوالات از شایستگی‌های شغلی الزامی و انتخابی توسط داوطلب طرح می‌شود.
داوطلبان در نظر داشته باشند که برخی شایستگی‌ها به صورت پیش‌فرض برای مشاغل انتخاب شده است که آن‌ها شایستگی‌های الزامی آزمون تخصصی هستند و داوطلبان ملزم به شرکت در آزمون این شایستگی‌ها هستند.


نکاتی که داوطلبان باید قبل و حین انجام آزمون‌های تخصصی در نظر داشته باشند:


آمادگی قبل از شروع آزمون

 • قبل از شروع آزمون، مهم‌ترین نکته، انتخاب مشاغل و شایستگی‌های شغلی است. توصیه می‌کنیم داوطلبان حتما تا پایان سوم مهرماه وارد صفحه کاربری خود شده و اطلاعات خود را بررسی کنند.
 • به عنوان یک نکته مهم یادآور می‌شویم که ساعت شروع آزمون اینترنتی تمامی دسته‌های شغلی از ساعت ۹ الی ۱۰ صبح است. داوطلبان توجه داشته باشند که در این محدوده زمانی یک ساعته حتما وارد صفحه کاربری خود شوند و آزمون خود را آغاز کنند.
 • داوطلبان لازم است که در زمان باقی‌مانده تا آزمون تخصصی، روی مهارت‌ها و شایستگی‌های شغلی اجباری و انتخابی خود تمرکز کرده و دانش‌ خود را افزایش دهند.
 • داوطلبان حتما چند روز قبل از شروع آزمون وارد صفحه کاربری خود شده و دسترسی به صفحه کاربری خود را بررسی کنند.
 • نیاز است تا تمامی داوطلبان چند روز قبل از شروع آزمون، رایانه خود را بررسی کنند تا از مشکلات لحظه آخری جلوگیری شود. همه داوطلبان تصمیم بگیرند برای آزمون دادن از رایانه شخصی استفاده خواهند کرد یا به کافی‌نت مراجعه می‌کنند؟ سپس تمامی سخت‌افزارها و نرم‌افزارهای موردنیاز را قبل از شروع آزمون بررسی کنند.
 • داوطلبان لازم است قبل از آزمون اینترنت خود را چک کنند و دقت داشته باشند که قبل از شروع آزمون به اینترنتی با سرعت مناسب متصل هستند.
 • جهت جلوگیری از بروز مشکلات احتمالی، توصیه می‌کنیم، داوطلبان از انجام آزمون از طریق دستگاه‌های تلفن همراه جدا خودداری کنند.
 • داوطلبان نیاز است در مکانی آرام و بدون صدا آزمون دهند. جهت جلوگیری از حواس‌پرتی یک مکان آرام را برای انجام آزمون انتخاب کنند و تلفن همراه را در حالت بی صدا یا خاموش بگذارند. داوطلبان به خانواده بگویند که در حال آزمون دادن هستند تا کمترین سر و صدا را ایجاد کنند و آزمون‌شان را مختل نکنند.
 • مدیریت زمان از مهم‌ترین نکات در آزمون اینترنتی است. حداقل زمان لازم برای پاسخگویی به سوالات هر شایستگی شغلی ۱۵ دقیقه است. این زمان با توجه به نوع شایستگی، شغل مربوطه و میزان سختی سوالات در هر شایستگی شغلی متغیر است و افزایش می‌یابد. بنابراین لازم است داوطلب برای زمان خود برنامه‌ریزی کند و مدت زمان پاسخگویی به هر سوال را مدیریت کند. 


در طول آزمون تمرکز کنید

 • ساعت شروع آزمون اینترنتی تمامی دسته‌های شغلی از ساعت ۹ الی ۱۰ صبح است. داوطلبان باید در این ساعت وارد صفحه کاربری خود شوند. در صورتی که دیرتر از این بازه زمانی وارد شوند هیچ‌گونه سوالی در اختیار آن‌ها قرار نمی‌گیرد!
 • هر شایستگی شغلی الزامی یا انتخابی داوطلب دارای یک دفترچه ۱۵، ۲۰ یا ۲۵ سوالی است. 
 • داوطلبان در طول آزمون به ساعت توجه کنند و اگر نیاز دارند که از قبل، از اتمام زمان آزمون آگاه شوند، هشدار تلفن همراه خود را تنظیم کنند تا چند دقیقه قبل از اتمام زمان آزمون به او هشدار دهد که زمانتان رو به اتمام است.
 • داوطلبان پس از اینکه شروع به آزمون کردند، سوالات آزمون در یک فایل pdf در اختیارشان قرار می‌گیرد. آن‌ها لازم است حتما پاسخ خود را داخل پاسخ نامه‌ای که در صفحه آزمون موجود است وارد کنند تا ثبت شود.
 • همچنین برای دسترسی راحت‌تر سوالات و پاسخ‌ها می‌توانند داخل یک کاغذ، فایل ورد و... پاسخ‌های خود را وارد کرده و تا قبل از اتمام زمان پاسخ‌های خود را سریعا وارد پاسخ نامه سایت نمایند و یا همزمان با خواندن سوالات پاسخ خود را وارد پاسخ نامه سایت کنند. لازم به تاکید پس از اتمام زمان امکان ارسال پاسخ به هیچ‌وجه وجود نخواهد داشت. موارد فوق به عنوان پیشنهاد بوده و داوطلبان به هر صورت که تمایل دارند می‌توانند نسبت به پاسخگویی به به سوالات اقدام نمایند.
 • اگر داوطلبی در حین انجام آزمون اینترنتی از صفحه خود خارج شود، در صورتی که از زمان پاسخگویی به سوالات دفترچه شایستگی شغلی‌اش باقی مانده باشد، می‌تواند مجددا وارد صفحه آزمون شده و به باقی سوالات آن دفترچه پاسخ دهند. اما اگر زمان پاسخگویی به سوالات‌ به پایان رسیده باشد، امکان ورود به صفحه آزمون، دیگر ممکن نیست.

اگر داوطلبی در حین انجام آزمون اگر با مشکلاتی همچون عدم دانلود سوالات، عدم بارگذاری صفحه آزمون، عدم نمایش صفحه پاسخنامه و مشکلاتی از این قبیل مواجه شد، سریعا به info@inre.ir ایمیل ارسال کند تا مشکل در همان لحظه توسط دبیرخانه چهارمین آزمون استخدام بخش خصوصی بررسی و رفع شود.

داوطلبان می‌توانند جهت دریافت دفترچه راهنمای نحوه برگزاری آزمون‌های تخصصی بر روی لینک زیر کلیک نمایند:

دریافت دفترچه راهنمای نحوه برگزاری آزمون‌های تخصصی

تاریخ انتشار :1399/7/3 - 16:31لینک