آزمون استخدام بخش خصوصی شرکت‌های صنعتی، تجاری و فناور


خبر
چرا درصد پیشرفت ثبت نام من ۱۰۰ درصد نمی‌شود؟

آزمون استخدام بخش خصوصی بر پایه مهارت محوری و شایسته سالاری بنا شده است و همواره تلاش می‌کند تا نیروهای با مهارت و مناسب را به شرکت‌ها و سازمان‌ها معرفی کند.

لذا در راستای این مهم رزومه داوطلبان آزمون را راستی‌آزمایی کرده و تبدیل به رزومه‌هایی باکیفیت و متناسب با درخواست شرکت‌های متقاضی نیرو می‌کند.

داوطلبان چهارمین آزمون استخدام بخش خصوصی برای این‌که بهترین رزومه از خودشان را برای معرفی آماده کنند، می‌بایست طبق دفترچه راهنمای ثبت نام، اطلاعیه‌ها و خبرهایی که آزمون در این خصوص منتشر کرده است عمل کنند.
در این خصوص لازم به ذکر است هیچ الزامی در 100 درصد شدن روند پیشرفت ثبت نام نیست. این بخش در صفحه کاربری داوطلبان، به آن‌ها کمک می‌کند تا متوجه شوند چه مقدار از روند ثبت نام خود را تکمیل کرده‌اند.

در ادامه این مطلب قصد داریم دلایل 100 درصد نشدن روند پیشرفت ثبت نام را شرح دهیم.

1. تکمیل مشخصات فردی (٢٨ درصد)

این صفحه شامل 4 بخش "مشخصات فردی"، "اطلاعات تماس"، "اطلاعات تکمیلی" و "نحوه آشنایی با آزمون" است و هر بخش 7 درصد بوده که بایستی در هر بخش اطلاعات خواسته شده را با نهایت دقت تکمیل نموده و در انتها بر روی دکمه "ثبت اطلاعات" کلیک نمایید.

لازم به ذکر است در صورتی که بخش‌هایی را که ستاره قرمز بالای آن‌ها وجود ندارد الزامی نیستند و اگر تکمیل نشوند مشکلی پیش نمی‌آید. مثال: آدرس حساب کاربری لینکدین جزء موارد الزامی نیست و اگر در آن چیزی ننویسید مشکلی پیش نمی‌آید.

2. تکمیل سوابق (20 درصد)

این صفحه شامل 5 بخش است که به تکمیل هر بخش 4 درصد تعلق می‌‌گیرد.

در صورتی که داوطلب در هر بخشی سابقه‌ای نداشت باید بر روی گزینه سابقه ..... ندارم را کلیک کند.

لازم به ذکر است داوطلب در صورتی که گزینه سابقه .... ندارم را در هر کدام از آن‌ها انتخاب نماید، تنها 2 درصد از 4 درصد آن بخش را دریافت می‌کند.

3. بارگذاری مدارک (30 درصد)

نکته قابل توجه این است که برخی داوطلبان این بخش را نادیده می‌گیرند و درصد تکمیل اطلاعات ثبت‌نامی آن‌ها کاهش پیدا می‌کند. بارگذاری مدارک برای هر کدام از 5 بخش سوابق، 4 درصد ثبت می‌شود که مجموع هر 5 بخش 20 درصد می‌شود.

همچنین 10 درصد از تکمیل این بخش برای بارگذاری کارت ملی، کارت پایان خدمت یا معافیت خدمت (صرفاً برای آقایان)  و عکس پرسنلی در نظر گرفته شده است.

در صورتی که داوطلب فایلی برای مدرکی نداشته باشد باید گزینه (برای این مدرک فایلی ندارم) را انتخاب نماید. داوطلبان دقت داشته باشند اگر مدرکی بارگذاری کنند و یا گزینه (برای این مدرک فایلی ندارم) را انتخاب نمایند، در هر صورت 4 درصد آن بخش را خواهند گرفت.

دو مرحله سوابق و بارگذاری مدارک با یکدیگر کاملاً مرتبط می‌باشند و تاثیر به‌سزایی در 100 درصد شدن روند ثبت نام داوطلبان دارند. داوطلبان با وجود تکمیل شدن این بخش و دریافت تیک سبز آن، هیچ‌گاه به صد درصد نخواهند رسید ولی همان‌طور که گفته شد از این بابت جای هیچ‌گونه نگرانی نمی‌باشد.

لازم به تاکید است داوطلبان باید عکس کارت ملی، عکس پرسنلی و کارت پایان خدمت یا معافیت خدمت (صرفاً برای آقایان) را الزاماً بارگذاری کنند.

4. مشاغل، شایستگی‌ها و خودارزیابی (١٢ درصد)

این قسمت مهم‌ترین قسمت تکمیل ثبت نام است و داوطلبان بایستی مشاغل و شایستگی‌های انتخابی خود را در این قسمت انتخاب کنند.

برای هر کدام از 3 بخش مشاغل، شایستگی ها و خودارزیابی، 4 درصد در نظر گرفته شده است که مجموع این سه بخش 12 درصد می‌شود.
 لازم به تاکید است داوطلبان در صورتی که در بخش خودارزیابی حتی یک شایستگی را تعیین سطح نکرده باشند 4 درصد پیشرفت ثبت نام را از این بخش از دست می‌دهند؛ همچنین تیک سبز این بخش را نیز دریافت نمی‌کنند.

آخرین مهلت انجام این بخش 31 شهریور بوده و قابل تمدید نمی‌باشد.

5. آزمون‌های شخصیت‌شناسی (١٠ درصد)

آخرین مرحله ثبت اطلاعات تکمیلی مربوط به ۵ آزمون شخصیت‌شناسی است که هر آزمون ٢ درصد از اطلاعات ثبت نامی را تکمیل می‌کند.
 تکمیل این مرحله از اهمیت بسیار بالایی در دفترچه راهنمای شغلی داوطلبان دارد. لذا داوطلبان دقت داشته باشند حتما این بخش را صادقانه درباره خود پاسخ دهند.

لازم به ذکر است تیم پشتیبانی آزمون استخدام بخش خصوصی در حال بررسی و تایید مدارک داوطلبان است. این روند همچنان ادامه دارد و برخی مدارک داوطلبان تاکنون بررسی و رد گردیده که داوطلبان می‌توانند برای اطلاع از وضعیت مدارک خود به صفحه کاربری خود مراجعه کنند.

همچنین داوطلبانی که مدرکشان رد گردیده است باید هرچه سریع‌تر نسبت به اصلاح مدارک خود اقدام کنند.

داوطلبان می‌توانند برای اطلاع از دلایل رد شدن مدارکشان اطلاعیه شماره هفت را مطالعه کنند.

در ادامه به نکات تکمیلی در خصوص رد شدن مدارک اشاره می‌کنیم:

در صورتی که مدرک دانشگاهی داوطلب دارای معدل نباشد، آن مدرک رد می‌شود.

در صورتی که اطلاعات وارد شده در قسمت سوابق با مدرک ارائه شده هرگونه تداخلی داشته باشد آن مدرک رد می‌شود.

داوطلبان برای بارگذاری عکس دفترچه بیمه خود دقت داشته باشند که این قسمت فقط برای افرادی که دارای سابقه بیمه تامین اجتماعی هستند و نوع بیمه آنها اجباری، اختیاری، مشاغل آزاد و ... می‌باشد؛ است و سایر بیمه‌ها نظیر خدمات درمانی، نیروهای مسلح و افراد تحت پوشش بیمه درمانی پدر و همسر مورد تایید نمی‌باشد.

تاریخ انتشار :1399/6/29 - 16:55لینک