آزمون استخدام بخش خصوصی شرکت‌های صنعتی، تجاری و فناور


خبر
قبل از آزمون اینترنتی و در حین انجام آن چه نکاتی را باید رعایت کنیم؟

با پیشرفت فناوری، آزمون‌ها از قالب سنتیِ «قلم و کاغذ» جای خود را به روش‌های جدیدتر و خلاقانه‌تر می‌دهند. سومین آزمون استخدام بخش خصوصی نیز به استقبال این خلاقیت رفته و جهت آرامش و آسایش بیشتر داوطلبان،  و همچنین عمل به مسئولیت خود در مقابل محیط زیست و کاهش استفاده از کاغذ،  اولین مرحله آزمون را به صورت غیرحضوری و آنلاین برگزار می‌کند.


موفقیت در هر آزمونی نیازمند رعایت نکاتی است که عدم توجه به آن‌ها ممکن است شما را از مسیر موفقیت دور نماید.


با نزدیک شدن به زمان برگزاری آزمون اینترنتی سومین آزمون استخدام بخش خصوصی و افزایش دغدغه داوطلبان در مورد چگونگی انجام آزمون، ما درصددیم با ذکر نکات مهم و کاربردی تا حدودی این نگرانی‌ها را برطرف کنیم. از این رو، در این نوشته به ذکر نکاتی می‌پردازیم که داوطلبان را در انجام آزمونی بدون استرس و ارائه عملکردی بهتر راهنمایی نماید.


قبل از شروع آزمون آماده شوید

• قبل از شروع آزمون، مهم‌ترین نکته، تکمیل مشخصات و اطلاعات، انتخاب شایستگی‌های شغلی و انجام آزمون‌های شخصیت‌شناسی است. توصیه می‌کنیم وارد صفحه کاربری خود شوید و اطلاعاتتان را بررسی کنید.

• در قدم بعدی لازم است که از تاریخ و ساعت برگزاری آزمون مربوط به دسته شغلی انتخابی خود آگاه شوید. (برای مشاهده زمان برگزاری آزمون به اطلاعیه «اعلام زمان برگزاری آزمون اینترنتی» مراجعه کنید.)

اما به عنوان یک نکته مهم یادآور می‌شویم که ساعت شروع آزمون اینترنتی تمامی دسته‌های شغلی از ساعت 8:30 الی 9:30 است. باید توجه کنید که در این محدوده زمانی یک ساعته حتما وارد صفحه کاربریتان شوید و آزمون خود را آغاز کنید.

• به عنوان نکته دوم، لازم است که در زمان باقی‌مانده تا آزمون تخصصی، روی مهارت‌ها و شایستگی‌های شغلی اجباری و انتخابی خود تمرکز کنید و دانش‌تان را افزایش دهید.

• حتما چند روز قبل از شروع آزمون وارد صفحه کاربری خود شوید و بررسی کنید که دسترسی به صفحه کاربریتان امکان‌پذیر است.

• چند روز قبل از شروع آزمون، رایانه خود را بررسی کنید. از مشکلات لحظه آخری جلوگیری کنید. تصمیم بگیرید برای آزمون دادن از رایانه شخصی استفاده خواهید کرد یا به کافی‌نت مراجعه می‌کنید؟ سپس تمامی سخت‌افزارها و نرم‌افزارهای موردنیاز را قبل از شروع آزمون بررسی کنید.

• اینترنت خود را چک کنید. حتما قبل از شروع آزمون بررسی کنید که به اینترنتی با سرعت مناسب متصل هستید.

• جهت جلوگیری از بروز مشکلات احتمالی، توصیه می‌کنیم از انجام آزمون از طریق دستگاه‌های تلفن همراه جدا خودداری کنید.

• در مکانی آرام و بدون صدا آزمون دهید. جهت جلوگیری از حواس‌پرتی یک مکان آرام را برای انجام آزمون انتخاب کنید. تلفن همراه را در حالت بی صدا یا خاموش بگذارید. تلویزیون و رادیو و... را خاموش کنید. به خانواده بگویید که در حال آزمون دادن هستید تا کمترین سر و صدا را ایجاد کنند و آزمون شما را مختل نکنند.

• آب و خوراکی در کنار خود داشته باشید تا مجبور نباشید آزمون را برای خوردن آب یا خوراکی ترک کنید.

• مدیریت زمان از مهمترین نکات در آزمون اینترنتی است. حداقل زمان لازم برای پاسخگویی به سوالات هر شایستگی شغلی 15 دقیقه است. این زمان با توجه به میزان سختی سوالات در هر شایستگی شغلی متغیر است و افزایش می‌یابد. بنابراین لازم است برای زمان خود برنامه‌ریزی کنید و تصمیم بگیرید برای پاسخگویی به هر سوال چقدر زمان نیاز است.


در طول آزمون تمرکز کنید

• در طول آزمون به ساعت توجه کنید. اگر نیاز دارید که از قبل، از اتمام زمان آزمون آگاه شوید، هشدار تلفن همراهتان را تنظیم کنید تا چند دقیقه قبل از اتمام زمان آزمون به شما هشدار دهد که زمانتان رو به اتمام است.

• سوالات آزمون و پاسخ‌های خود را در صفحه دیگری نیز ذخیره کنید. زمانی که سیستم یا اینترنتتان قطع می‌شود این فایل ذخیره شده به کمک شما می‌آید.

• می‌توانید ابتدا پاسخ‌های خود را در یک فایل Word ذخیره کنید و سپس آنها را در قسمت مشخص شده در سایت وارد کنید اما مراقب باشید قبل از اتمام زمان پاسخ‌های خود را سریعا وارد نمائید، پس از اتمام زمان امکان ارسال پاسخ به هیچ‌وجه وجود نخواهد داشت.

• اگر در حین انجام آزمون اینترنتی از صفحه خود خارج شوید، در صورتی که از زمان پاسخگویی به سوالات دفترچه شایستگی شغلیتان باقی مانده باشد، می‌توانید مجددا وارد صفحه آزمون شوید و به باقی سوالات آن دفترچه پاسخ دهید. اما اگر زمان پاسخگویی به سوالاتتان به پایان رسیده باشد، امکان ورود به صفحه آزمون، دیگر ممکن نیست.


در حین انجام آزمون اگر با مشکلاتی همچون عدم دانلود سوالات، عدم بارگذاری صفحه آزمون، عدم نمایش صفحه پاسخنامه و مشکلاتی از این قبیل مواجه شدید، به info@inre.ir ایمیل ارسال کنید تا مشکل شما در همان لحظه توسط دبیرخانه سومین آزمون استخدام بخش خصوصی بررسی و رفع شود. 

تاریخ انتشار :1398/8/19 - 16:36لینک