آزمون استخدام بخش خصوصی شرکت‌های صنعتی، تجاری و فناور


اخبار
1398/8/13
چرا باید بخش شایستگی شغلی را تکمیل کنیم؟


اهمیت اصلی شایستگی شغلی زمانی مشخص می‌شود که به سرعت تغییرات محیط اطرافمان نگاه می‌کنیم. با وجود سرعت بالای تغییرات تکنولوژی و ورود فناوری‌های جدید به محیط‌های کاری، و در برخی موارد، حتی استفاده از این فناوری‌ها به جای انسان و جایگزین شدنشان در محیط‌های کاری، دنیای بازارکار دچار تغییر و تحولی بزرگ شده است.


این تحولات، شرکت‌ها را مجبور کردند که آنها نیز در جذب نیروی کار تغییراتی ایجاد کنند. اگر به فرآیندهای جذب و استخدام شرکت‌ها در چند سال گذشته نگاهی بی‌اندازید، متوجه می‌شوید که تحصیلات آکادمیک و مدرک تحصیلی یکی از معیارهای مهم استخدام نیروی کار بود.


اما با گذشت زمان، بسیاری از مدیران متوجه ناکارامدی این نوع از جذب نیروی انسانی و کاهش بهره‌وری شرکتشان شدند. به همین دلیل تلاش کردند تا روند جذب و استخدام نیروی انسانی را تغییر دهند. گرایش شرکت‌ها به جذب نیروی انسانی بر اساس شایستگی‌های شغلی به جای مدرک تحصیلی، یکی از مهم‌ترین تغییرات بازار کار است.


آزمون استخدام بخش خصوصی نیز از این تغییرات استقبال، و سعی کرد مطابق ترندهای روز بازار کار، شرکت‌ها را در این مسیر کمک کند. بر همین اساس، معیار اصلی سنجش متقاضیان آزمون را مهارت‌ها و شایستگی‌های شغلی افراد قرار داد.


حال به مرحله‌ای از فرآیند سومین آزمون استخدام بخش خصوصی رسیده‌ایم که داوطلبان باید در راستای معرفی خود، نشان دادن شایستگی‌ها، توانمندی‌ها و مهارت‌هایشان تلاش کنند تا در این رقابت تنگاتنگ از سایر داوطلبان عقب نمانند.


ما نیز در گذراندن این مراحل در کنار شما هستیم تا به بهترین نحو ممکن آنها را سپری کنید و به مناسب‌ترین نتایج دلخواهتان دست یابید. انتخاب شایستگی‌های شغلی در صفحه کاربریتان و تکمیل اطلاعاتتان به شما کمک می‌کنند که احتمال انتخابتان توسط شرکت را افزایش دهید. شما باید با انتخاب این شایستگی‌ها و پاسخگویی به سوالات آنها در مرحله اینترنتی آزمون، خودتان را به شرکت‌ها اثبات کنید و به شغل دلخواهتان دست یابید.


(برای مطالعه بیشتر درباره شایستگی شغلی به نوشته «شایستگی شغلی و نحوه انتخاب آن در آزمون استخدام بخش خصوصی» مراجعه کنید.)


با ما تا انتهای این نوشته همراه باشید تا برای شما توضیح دهیم که چرا شایستگی شغلی و انتخاب آن مهم است و در واقع چرا این نوع سنجش تنها راه اثبات خود به شرکت‌ها است و چه تاثیری بر نظر شرکت‌ها می‌گذارد.


اهمیت تکمیل شایستگی شغلی در دستیابی به شغل موردنظر

  • با رقابتی شدن بازار کار، مدیران و شرکت‌ها توجه و تمرکز خود را از مدرک تحصیلی به مهارت‌ها و توانایی‌های متقاضیان کار معطوف کرده‌اند. شرکت‌ها در جذب نیروی انسانی به شایستگی‌های شغلی توجه می‌کنند و از آن‌ها به عنوان معیاری برای گزینش داوطلبان استفاده می‌کنند.


  • داوطلبان با انتخاب و تمرکز بر شایستگی‌های اجباری مسیر خود را در دستیابی به شغل موردنظر هموار می‌کنند، اما با انتخاب سایر شایستگی‌ها، به کارفرما اثبات می‌کنند که توانایی‌های بیشتری دارند و لیاقت بیشتری برای دستیابی به موقعیت شغلی موردنظر شرکت دارند، همین امر باعث می‌شود که داوطلب نسبت به سایر داوطلبان به شغل موردنظر نزدیک‌تر باشد و احتمال انتخابش توسط شرکت افزایش یابد.


  • به دلیل تاثیر مثبتی که رویکرد نوآورانه انتخاب نیروی کار بر اساس شایستگی‌های شغلی بر کسب‌وکارها می‌گذارد، از محبوبیت ویژه‌ای در نزد مدیران برخوردار است. با تکمیل بخش شایستگی شغلی احتمال انتخاب خود توسط شرکت را افزایش دهید.


  • از مهم‌ترین مزایای استفاده از شایستگی‌های شغلی در جذب نیروی انسانی، اثربخشی بالای آن است؛ چرا که یافتن نیروی کار متناسب با موقعیت‌های شغلی یک سازمان، مهمترین دغدغه بخش منابع انسانی آن بوده و در صورت انجام یک استخدام نامناسب، هزینه‌های بسیاری به سازمان تحمیل می‌شود. اما اگر این مرحله در زمان درست و به ‌طور صحیح انجام شود، باعث کاهش هزینه‌های آموزش، میزان خطا در کار و افزایش پیشرفت در کار می‌گردد. به همین دلایل شما با انتخاب شایستگی‌های شغلی متناسب با توانمندی‌های خود و پاسخگویی به سوالات آن در سومین آزمون استخدام بخش خصوصی، شایستگی خود را برای دستیابی به مشاغل موردنظر، به شرکت‌های صنعتی، تجاری ودانش‌بنیان اثبات می‌کنید.


(جهت تکمیل بخش شایستگی‌های شغلی و دستیابی آسان‌تر به شغل دلخواهتان به «صفحه کاربری» خود مراجعه کنید.)


تاریخ انتشار :1398/8/13 - 9:03لینک


پربازدیدترین‌ خبرها
آخرین مهلت دریافت کارنامه راهنمای شغلی اعلام شد
1399/3/12مشاهده
7 نکته بسیار مهم که پیش از مصاحبه شغلی باید رعایت کنید
1399/2/24مشاهده
نخستین خبرنامه آزمون استخدام بخش خصوصی منتشر شد
1399/2/22مشاهده

ارتباط با ما در شبکه های اجتماعی

سامانه‌پاسخگویی

جدید ترین گزارش‌های تصویری
مزیت بزرگ آزمون شناخت 100 درصدی کارفرما و داوطلب از هم است
مزیت بزرگ آزمون شناخت 100 درصدی کارفرما ...مشاهده
آزمون فرصت معرفی خود با توانایی‌ها و رزومه تحصیلی را می‌دهد
آزمون فرصت معرفی خود با توانایی‌ها و ...مشاهده
یک حرکت انقلابی برای استخدام افراد که فقط به تهران محدود نیست
یک حرکت انقلابی برای استخدام افراد که ...مشاهده

برچسب‌ها
آزمون استخدام بخش خصوصیآزمون استخدامیمیزان گستران شریفاستخدامآزمون بخش خصوصیوزارت کارآزمون شرکت های خصوصیشرکت فناورکاریابیفرصت شغلیشرکت دانش بنیانشرکت تجاریاستخدام سراسریاستخدام شرکت های خصوصیاشتغالآزمون استخداممصاحبه شغلیآزمون استخدامی بخش خصوصیآزمون شرکت های دانش بنیاناعلام نتایج